STOP ES deryboms su Maroku dėl prekių iš Vakarų Sacharos importo
89aceucourt_celebration_e_610.jpg

Europos Sąjungos Parlamento, Komisijos ir Tarybos nariams:
„Mes raginame Europos Sąjungą laikytis Europos Teisingumo Teismo nutarimo ir nutraukti derybas Maroku dėl bemuičio prekių importo iš okupuotos Vakarų Sacharos. Europos Sąjunga – įstatymo viršenybės ir žmogaus teisių čempionas privalo gerbti Sahravių tautos teises ir derėtis dėl prekių importo iš Vakarų Sacharos su jų atstovais – Polisario Frontu“

Pasirašykite peticiją čia!
Published: 05.07 - 2017 12:15Printer version    
Daugiau informacijos:
Europos komisija derasi dėl atnaujintos ES – Marokos sutarties, kuris leistų tęsti prekių iš Vakarų Sacharos importą į ES.

Vakarų Sachara, kurios teritorija yra Jungtinės Karalystės dydžio, Jungtinių Tautų vertinimu yra iššaldytas kolonijinis konfliktas. Prieš 40 metų Marokas nelegaliai aneksavo dalį buvusios Ispanijos kolonijos. Pusė Sahravių tautos buvo priversti bėgti iš gimtinės, o jų vietą užėmė naujakuriai iš Maroko, kurie šiuo metu sudaro daugumą Vakarų Sacharos gyventojų. Europos Sąjunga siekia importuoti gerybes (pvz.: žuvį ir žemės ūkio produktus) iš Vakarų Sacharos naudodamasi laisvos prekybos sutartimi su Maroku.

2016 m. gruodžio 21 d. Europos Teisingumo teismo nutarimu, Europos Sąjungos ir Maroko prekybos ir asociacijos sutartis laikoma negaliojančia Vakarų Sacharoje, nes ji nėra Maroko dalis. Vakarų Sachara galėtų prisijungti prie sutarties tik „Vakarų Sacharos žmonėms“ pritarus.

Deja, Europos Komisija siekia apeiti ETT sprendimą,
1) besiderėdama tik su Maroku ir ignoruodama vienintelius teisėtus ir Jungtinių Tautų pripažintus Vakarų Sacharos tautos atstovus – Polisario Frontą;
2) klaidinančiai sugretindama terminus Vakarų Sacharos „žmones“ ir Vakarų Sacharos „gyventojai“, kuriuos sudaro iš Maroko atvykusių naujakurių dauguma ir mažuma Sahravių, kurie nebuvo priversti pasitraukti iš teritorijos;
3) ieškodama Maroko institucijų ar organizacijų, kurios galėtų atstovauti Vakarų Sacharos „gyventojus“.

Nauja ES sutartis su Maroku dėl prekių iš Vakarų Sacharos sumenkintų pasitikėjimą Europos Sąjunga tarptautinėje bendruomenėje ir pasiųstų žinią, kad bendrija ignoruoja žmogaus teisių Vakarų Sacharoje. Taip pat, šis sprendimas sukeltų teisinę nežinomybę Europos verslininkams.

Mes tikime, kad Sahravių žmogaus teisės ir tautos ateitis, bei kertiniai Europos teisės principai, negali būti aukojami vardan ekonominių ir geopolitinių interesų.

Europos Sąjunga privalo gerbti savąją ir tarptautinę teisę, ir paklusti Europos Teisingumo Teismo nutarimui. Marokas neturi mandato derybose su Europos Sąjunga dėl Vakaros Sacharos ateities.

Kartu mes galime nusiųsti Europos Sąjungai garsią ir aiškią žinią, kad žmonės svarbiau nei prekės! Pasirašyk!

    


EN ES FR DE AR

Morocco occupies the major part of its neighbouring country, Western Sahara. Entering into business deals with Moroccan companies or authorities in the occupied territories gives an impression of political legitimacy to the occupation. It also gives job opportunities to Moroccan settlers and income to the Moroccan government. Western Sahara Resource Watch demands foreign companies leave Western Sahara until a solution to the conflict is found.
Stand up for the Gdeim Izik 25!

tn_court_photo_gdeim_izik_610.jpg

On 17 February 2013, in a mockery of justice, a Moroccan military court condemned 25 Saharawi citizens to shockingly tough prison sentences. Help us to release the Gdeim Izik 25.
Support Western Sahara Resource Watch

tn_sjovik_demo_610.jpg

Help us to protect the natural resources of Western Sahara for the Saharawi people. Support our work by making a donation.
Report: Moroccan green energy used for plunder

tn_poweringplunder_eng_610.jpg

At COP22, beware of what you read about Morocco’s renewable energy efforts. An increasing part of the projects take place in the occupied territory of Western Sahara and is used for mineral plunder, new WSRW report documents.
The Western Sahara oil curse

tn_san_leon_protest_camps_8_august_2015_610x200.jpg

Big oil’s interest in occupied Western Sahara has taken a dramatic turn for the worse. Some companies are now drilling, in complete disregard of international law and the Saharawi people’s rights. Here’s what you need to know.

WSRW.org News Archive 2017
WSRW.org News Archive 2016
WSRW.org News Archive 2015
WSRW.org News Archive 2014
WSRW.org News Archive 2013
WSRW.org News Archive 2012
WSRW.org News Archive 2011
WSRW.org News Archive 2010
WSRW.org News Archive 2009
WSRW.org News Archive 2008
WSRW.org News Archive 2007
WSRW.org News Archive 2004-2006


Register for our English newsletter:

These web pages have been built with the financial support of the trade union Industry Energy